EDU OFFSHORE WIND 2024 – targi kariery

·

·

Dnia 5 marca 2024 r. w gdańskiej hali AmberExpo, odbędzie się wydarzenie, które wzbudza nadzieję na zieloną przyszłość. Pod hasłem “ZARAŻAMY PASJĄ DO ZIELONEJ ENERGETYKI!” EDU OFFSHORE WIND 2024 otwiera swoje drzwi dla młodzieży z całego regionu Pomorza, stając się miejscem spotkań przyszłych inżynierów z liderami branży morskiej energetyki wiatrowej. W obecności wybitnych gości, jak Marszałek Województwa Pomorskiego, Mieczysław Struk, oraz Prezydentka miasta Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz, wydarzenie rozpocznie się ceremonią na scenie młodzieżowej.

Podczas gdy młodzi ludzie staną twarzą w twarz z przyszłością, EDU OFFSHORE WIND kontynuuje swoją misję edukacyjną. Program, który rozpoczął się miesiące temu w ponad 125 szkołach ponadpodstawowych, zbliża się do kulminacyjnego momentu. W poprzednim roku targi zgromadziły ponad 5000 uczniów i 75 wystawców. Tegoroczne targi obiecują być jeszcze większe, z rekordową liczbą 8000 uczniów i 100 wystawców z całej Polski.

Tegoroczne nowości, takie jak Wyspa Transformacji Energetycznej i Strefa Job Truck, podkreślają innowacyjność i dynamikę wydarzenia. Job Truck, z FOOD TRUCKIEM jako centralnym punktem, oferuje wyjątkowe możliwości dla młodzieży, aby zacząć kształtować swoją przyszłość zawodową już dziś.

Kreatywność i innowacja znajdą również swoje miejsce na Innowaton Baltic Challenge by Starter, gdzie główną nagrodą jest wyjazd studyjny do Brukseli. Uczestnicy będą mieli okazję wykazać się kreatywnością w poszukiwaniu nowych rozwiązań dla branży.

Wydarzenie to nie tylko o młodzieży. Pomorska Platforma Rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej zaprezentuje swoje panele i dyskusje, podpisując przy tym ważne porozumienia na rzecz rozwoju umiejętności i kwalifikacji niezbędnych w zielonej transformacji.

Jednak to nie koniec atrakcji. Dla najmłodszych przygotowano Strefę EduYOUNG, miejsce pełne warsztatów i pokazów interaktywnych, które mają za zadanie inspirować kolejne pokolenia do dbania o naszą planetę.

Wraz z silnym wsparciem lokalnych władz i strategicznych partnerów, takich jak Bank Gospodarstwa Krajowego, wydarzenie to świadczy o silnej woli Pomorza w dążeniu do zrównoważonego rozwoju i innowacji. Niezaprzeczalnie, EDU OFFSHORE WIND 2024 staje się nie tylko platformą edukacyjną, ale również symbolem nadziei na lepszą, zieloną przyszłość.

Rejestracja jest jeszcze otwarta, a wstęp wolny dla uczniów, studentów, rodziców oraz mediów, co czyni to wydarzenie jeszcze bardziej dostępnym. To wyjątkowa okazja, aby zarażać się pasją do zielonej energii, a przy okazji, kształtować przyszłość energetyczną Polski z Gdańska.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *